Siber Saldırı Nasıl Yapılır? Norse Corp Siber Savaş Haritası
 İnternetin yavaşlaması ve hatta Google adresinin bile neredeyse çökmesi gibi anların yaşanmasından dolayı siber saldırı yapılıyor mu sorusu gündeme geldi. Siber saldırı nasıl yapılır? Norse sitesi siber savaş haritasını online olarak sunuyor. Siber savaş Türkiye’ye karşı açıldı mı yoksa bu gelişmeler sadece hatlardan oluşan arızalar mı henüz bilinmiyor.

 Siber saldırısı hakkında henüz net bir açıklama yetkilier tarafından yapılmadı.

Türkiye'de yaklaşık 2 saattir yaşanan internet yavaşlığının sebebi siber saldırı olabilir mi?

 

Türkiye'de hissedilen internetin yavaşlamasının sebebi ülkeler arasında olduğu iddia edilen siber saldırı.

 

Siber saldırıları gösterdiği iddia edilen norsecorp.com adlı siteye göre, Türkiye'den İspanya'ya yapılan saldırı interneti yavaşlatıyor.

ABD merkezli bir güvenlik firması olan Norse, map.ipviking.com üzerinden dünyanın siber saldırı haritasını gerçek zamanlı olarak kullanıcılara sunuyor. Her saniye ne kadar fazla sitenin siber saldırganların hedefi olduğunu gördükçe hayrete düştüğünüz bu haritada ülkelerin siber güvenlik durumlarıyla ilgili de bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

 

İçinde Türkiye’nin de olduğu 40 ülkeyi kapsayan haritada saldırıların kaynağı, türü ve yönü hakkında veriler ekranda hızla akıyor. Saldırı kaynağı olan ülkeler, saldırıların yapıldığı ülkeler, saldırı türleri ve saldırıların detayları anlık olarak bu interaktif haritaya aktarılıyor.

 

Verilere göz attığımızda ise en fazla siber saldırınn yapıldığı ülke Çin iken ikinci sırada ABD geliyor. Diğer yandan en fazla saldırıya uğrayan ülke ise yine ABD.

Anahtar Kelimeler
NorseSiber
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Musa 5 yıl önce

en fazla saldıran türkiye oldu ama ömür akgün yapmadı adam kendiside yalanladı. ıplerini gizliyorlar bi bakarsın musa basaran saldırıyor bi bakarsın sen saldırıyorsun :d ama yapan kimse şu israile saldırsın lütfen :d

Misafir Avatar
mehmed 5 yıl önce

şuan türkiye attack da birince en çok saldırı yiyende omur akgünün saldırdığı ispanya