Sümer Tılmaç Öldü Mü? Sümer Tılmaç Sedat Peker'in Düğününde Fenalaştı Hayatını Kaybetti
 Yılların sanatçısı olan ve özellikle Yeşilçam filmlerinin en sevilenleri arasında olan Sümer Tılmaç vefat etti. Sümer Tılmaç öldü mü diye inanamayan o kadar çok kişi var ki, çünkü kendisi bu akşam dostu olan Sedat Peker'in düğüne katılmak üzere mekana gitmiş ama düğün sırasında fenalaşarak hastaneye kaldırılmıştı. Kötü haber geldi ve Sümer Tılmaç öldü haberi sevenlerini üzdü.

Sümer Tılmaç'ın son görüntüsü de düğün girişi sırasında oldu15 Temmuz 1948’de Malatya’da doğan Sümer Tilmaç, 16 yaşında oyunculuğa başladı. 1968’de İstanbul Belediye Konservatuarı’ndan mezun olan Tilmaç, 60’dan fazla oyununda , 100’den fazla da sinema filminde rol aldı.

1993 yılında Süper Baba dizisindeki ‘Nihat’ karakteriyle herkesin sevgisini kazanan Sümer Tilmaç, son olarak ‘Polis Akademisi: Alaturka’ filminde rol aldı.

50. sanat yılını dolduran Sümer Tilmaç, ‘Sümerce’ isimli gösterisiyle hayat hikayesini eğlenceli bir dille sanatseverlerle buluşmuştu.

2007 yılında 18 yıllık eşi Hatice Melek Tilmaç’tan tek celsede boşanan Sümer Tilmaç’ın ilk eşinden 2, ikinci eşinden de 2 çocuğu bulunuyor.

2002 yılındaki Son fili ile ‘En iyi yardımcı erkek oyuncu’ dalında 7. Sadri Alışık ödülünü kazanan Tilmaç’ın en bilinen filmleri ise şunlar: Kahpe Bizans, Hemşo, Meraklı Köfteci, Kanlı Nigar, Gırgıriye, Karaoğlan, Çakallarla Dans, Osmanlı Cumhuriyeti, Maskeli Beşler: İntikam Peşinde.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×