Arefe Günü Eczaneler Kapalı Mı? Bayramda Nöbetçi Eczane Listesi
 Arefe günü eczaneler açık mı? Arefe günü yarım gün resmi tatil olması sebebi ile nöbetçi eczaneler devreye girecek ve sizler sadece nöbetçi eczane aracılığı ile alışveriş yapabileceksiniz. Her zaman olduğu gibi Arefe günü eczanalar açık mı ya da Arefe eczaneler kapalı mı sorusunun yanıtı evet resmi olan her günde kapalı olur yanıtını verebiliriz. Bunun için nöbetçi eczane bilgilerini alarak ilaçlarınızı alabilirsiniz

Arefe günü ve bayram günlerinde sizlere hizmet veren eczaneler ise nöbetçi eczaneler olacaktır. Yani herhangi bir acil durumunda ilca almanız gerekirse izler için hizmet veren eczaneleri bulmalı ev istediğinizi almalısınız. Genellikle her mahallede bir tane olmak üzere yapılan bu nöbetçi eczaneler online olarak sağlık bakanlığının resmi web adresinde veriliyor. Sizlerde hangi semtte oturuyorsanız ortayı tıklayarak açılan adresleri görebilir ev kendinize en yakın eczaneyi seçerek gidip istediğiniz şekilde ilaç alabilirsiniz

Eğer bilmediğiniz bir adres ise telefon numaralarından arayarak tam adres alabilirsiniz. Genellikle sorgulama yaptığınız zaman eczanelerin bilgileri de yer alıyor ev sizlerde hemen arayarak adres detaylı olarak öğrenebiliyorsunuz. Arefe günü ve diğer tüm tatil günlerinde her zaman nöbetçi eczane çizelgesinden takip edebilirsiniz. Hatta bu yönde birçok program dahi var. Akıllı telefonlar için nöbeti eczane diye yazdığınızda karşınıza size en yakın eczaneyi çıkarıyor bununla kalmayıp tüm bilgileri ve size olan uzaklığını da hesaplayarak sizlere sunuyor. O halde artık hayatımızı kolaylaştıran teknoloji sayesinde tüm bilgilere ne kadar kolay ulaşabildiğimizi de görüyorsunuz. 

Devlet Hastaneleri 9 gün devamınca yalnızca Acil bölümlerinde hizmet verecek. Özel Hastaneler ise 4,5 günlük Bayram boyunca yalnızca Acil hizmeti verirken, diğer günler normal mesailerini sürdürecek.

21-22 Eylül ve 23 Eylül Çarşamba arefe günü de tatil ilan dildi. Resmi daireler bankalar açık mı? Ptt açık mı? 2015 Kurban Bayramı 24 Eylül Perşembe günü başlıyor. 23 Eylül Çarşamba arefe günü de dahil olmak üzere hafta boyunca resmi tatil ilan edildi.  OLAN çalgıları dinlememektir.

PTT 9 gün boyunca kapalı olacak. Eczaneler ise iş günleri açık olacak tatil günleri ise yalnızca nöbetçi olan eczaneler hizmet vermeye devam edecek. 4,5 günlük bayram tatili boyunca yalnızca nöbetçi eczaneler hizmet verecek.


Anahtar Kelimeler
Arefe Günü Eczane
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×