Melih Gökçek Hakkında Takipsizlik Kararı Çıktı. Yeni Suç Duyuruları Devam Ediyor.
Melih Gökçek Hakkında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın ortaya attığı iddialar sonrası açılan soruşturmada takipsizlik kararı çıktı. Ankarayı parsel parsel satmakla suçlanan Melih Gökçek soruşturmadan aklandı. Takipsizlik kararının gerekçesi olarak ise belge ve delil eksikliği gösterildi. Savcılık yeni suç duyurularının da devam ettiğini belirtti.

 Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında “Bir takım çevrelerle hukuk dışı ilişkiye girdiği, Ankara'yı parsel parsel sattığını hukuksuzluklara ilişkin bildiklerini kamuoyuna sunacağı” yönündeki iddiaları üzerine başlatılan soruşturmada savcılık, “takipsizlik” kararı verdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Memur Suçları Bürosu, TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi ve bazı vatandaşların yaptığı suç duyuruları üzerine başlattığı soruşturmayı tamamladı.

Memur suçları savcılığında tek dosya da toplanan suç duyurularını yürüten savcılık, “Suç duyurusunda bulunanların herhangi bir belge ve delil sunmadıkları, televizyonlardaki açıklamalar üzerine sadece savcılığa dilekçe verdikleri” gerekçesiyle şüpheli Melih Gökçek hakkında “takipsizlik” kararı verdi.    

YENİ SUÇ DUYURULARI VAR 

Savcılık yetkilileri, “takipsizlik” kararını doğrularken, tartışma süreci devam ettiği için kendilerine yeni suç duyurularının yapıldığını belirttiler.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×