Erken Seçim Anketi! Hangi Parti Önde? ANDY- AR Erken Seçim Anket Sonuçları
 Erken seçim olacak mı olmayacak mı diye tartışmalar süre dursun herkesin merak ettiği bir diğer konu ise erken seçim olursa kime oy verilecek sorusu oluyor. Erken seçim anketi ise aslında pek farklı şeyler söylemiyor gibi. 2015 seçim sonuçlarına göre erken seçim anketleri yapılmaya başlandı ve anket sonuçları yayınlanmaya başlandı

Erken seçin anketine göre Ak parti oylarını yükseltmiş gibi duruyor. Bu sebeple de erken seçim olur mu olmaz mı soruları daha da meraklı bir hale gelmiş oluyor.  Sizler için 2015 erken seçim anket çalışmasını ayrıntılı şekilde veriyor olacağız. Sizlere sunacağımız erken seçim anketi ANDY- Ar tarafından bağımsız olarak yapıldı.

Erken seçim olur mu olmaz mı ya da ne zaman olur henüz bilinmiyor ama oy dağılımları erken seçim ile oldukça değişecek gibi duruyor. Sizlerde erken seçimleriniin artılarını ya da eksilerini bizler ile paylaşabilirsiniz

ANDY-AR araştırma merkezinin 12 Haziran seçimleri sonrası, 30 Haziran- 4 Temmuz tarihleri arasında 20 ilde 2 bin 856 kişiyle görüşerek yaptığı anket, CHP'nin oylarını 5 puan yükselten Kemal Kılıçdaroğlu'nun yemin protestosu sonrasında yeniden eski başkan Deniz Baykal'ın oy ortalamasına düştüğünü gösterdi. 


Seçimde CHP'ye oy verenlerin yüzde 47.2 gibi yüksek bir oranı partinin yemin etmeme tavrını olumsuz bulurken, "Bu pazar seçim olsa kime oy verirsiniz" sorusunun yanıtı CHP'deki erimeyi gözler önüne serdi.


Buna göre AK Parti oy oranını yüzde 49.9'dan yüzde 54.2'ye çıkarırken, CHP'nin yüzde 25.9 olan oyu yüzde 21.9'a düştü. 


Meclis'e gelmeyen bağımsızların, bu tutumları ile oy oranlarını artırıp yüzde 6.58'den yüzde 7.6'ya çıkardıkları, seçmeni tarafından kaset krizine rağmen kucaklanan MHP'nin de oyunu yüzde 12.9'dan 13.3'e yükselttiği görüldü.


BAŞKA BİR ANKET SONUCU İSE


7 Haziran seçimleri sonrası erken seçim olması halinde seçmenin nabzını yoklayan bir anket yaptıklarını açıkladı. Ankete göre, AKP yüzde 41.6, CHP 25.1, MHP 16.2, HDP de yüzde 12.9 oy oranında gözüküyor.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×