Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Avrupa Oyunları Açılışına Katılı
Azerbaycan 1. Avrupa Oyunlarına ev sahpliği yapıyor. Birçok güreşçimiz bu pyunlarda yer alıyor olacak ve ülkemize madalya getirmek için var güçleri ile çalışıyor olacaklar.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakü’de yapılacak Avrupa Oyunları’nın açılış törenine katılmak üzere Azerbaycan’a geldi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakü 2015 Avrupa Oyunları’nın açılış törenine katılmak üzere Azerbaycan’a geldi. Yerel saatle 12.27’de Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’na varan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Yardımcısı Halef Halefov ve Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Alper Coşkun ile Avrupa Oyunları komitesi temsilcileri karşıladı. Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve eşinin konuk heyet başkanları onuruna vereceği öğle yemeğine katılmak için havalimanından Haydar Aliyev Merkezi’ne doğru hareket etti. Erdoğan, öğle yemeğinin ardından Azeri mevkidaşı Aliyev ile ikili görüşmede bulunacak.
Erdoğan’a, 2 günlük Azerbaycan ziyaretinde eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Enerji Bakanı Taner Yıldız eşlik ediyor.
(İHA)
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×