Yumurcak TV Digitürk’ten Gitti! Yumurcak Tv, Kanaltürk ve Diğer 5 Kanal Neden Dijitürk’te Artık Yok
 Digitürk müşteri hizmetleri bugün sabahtan itibaren yoğun baskı altında. Çocukların severek izlediği Yumurcak Tv artık Dijitürk ekranlarında yer almıyor. Özellikle annelerin büyük kurtarıcısı olan ve birçok güzel çizgi filme yer veren Digitürk, Ankara Cumhuriyeti Başsavcılığının istediği ile hem Yumurcak tv hem de diğer 6 kanala artık yer vermeyeceğini yayını keserek gösterdi

Elbette birden 7 kanalın yok oluşu kullanıcılar tarafından veto edildi. Dijitürk yayından kaldırdığı kanallar arasında ise Mehtap tv, S haber, Bugün tv, Yumurcak tv, Kanaltürk, Samanyolu kanalları bugün itibari ile yayınlarına son verilerek gösterilmemeye başlandı.

Bu duruma tepki veren izleyiciler ise Tüketici heyetine şikayetlerini yapmaya başladılar.  Konu hakkında birçok yorum sosyal platform üzerinden yayınlanmaya başlandı bile. Herkes bunun hukuka aykırı olduğunu yorumlarken, bu durumun düzeltilip düzeltilmeyeceği ise merak ediliyor.

Bugün kanallarını açıp örneğin Yumurcak tv yi göremeyenler ya da Kanaltürk kanalını açamayanlar büyük bir şok yaşadılar. Genellikle bu dijital yayını kullananlar farklı platformları takip etmedikleri için kanallara ulaşmaları da imkansız hale geliyor.

Konu hakkında Digitürk bir açıklama yaptı ve resmi yazı olarak tebliğ yaptı. Gelecek olan şikayetler sonrasında sonuç değişecek mi bilemiyoruz ama şuan için görünen Dijitürk kanallarının yayına verilmemesi olacak.

Kanallar ise bu durum karşısında nasıl hareket edeceği ise merakla bekleniyor. Haklarını aramak için herhangi bir dava açılacak mı şuan için sessizlik konusu oldu.DİJİTÜRK AÇIKLAMA YAPTI

''Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu” tarafından yapılan bir soruşturma ile ilgili olarak Şirketimize resmi bir yazı tebliğ edilmiştir. 

 Söz konusu yazının  içeriği  gereği  yasal zorunluluktan dolayı  Kanaltürk, Samanyolu TV, Mehtap TV, S Haber (Samanyolu Haber), Bugün TV, Yumurcak TV ve  Irmak TV kanalları platformumuzdan çıkarılmıştır.

 Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.''

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Yagmur 2 yıl önce

Sadece yumurcak tv olsun obur kanallar onemli degil cunku cocuklarimi durduramiyorum lutfen cocuklar icin acin

Misafir Avatar
nese 3 yıl önce

Yumurcak istiyoruz cocuklarim duruyo