Tuğçe Tayfur Kimdir? Ferdi Tayfur’un Kızı Tuğçe Tayfur Huzurum Kalmadı Şarkısı
 Ferdi Tayfur ile Necla Nazır’ın kızı olan Tuğçe Tayfur tam olarak istediği çıkışı yakalamamış olsa da, şarkıcılık kariyerine devam ediyor. Ferdi Tayfur’un kızı olarak tanınmaya başlanan Tuğçe Tayfur eşi ile de ekran karşısına çıkmış ve beraber düet yapmışlardı. Uzaklarda Arama filminde yer alan Tuğçe Tayfur Huzurum Kalmadı adlı şarkı ile de sesinin kalitesini gösterdi.

Tuğçe Tayfur Resimleri İçin Tıklayınız

uğçe Tayfur’un küçüklüğü turnelerde, konserlerde geçmiş. O zamanlardan varmış aklının bir köşesinde şarkıcı olmak. Eşi Taner Şafağın motive etmesiyle hayalini gerçeğe dönüştürmüş. Tuğçe, kısa bir süre önce eşiyle ‘Kalp Dayanmaz’ maksi single çıkardı. Eşiyle birlikte söyleşi yaptığımız Tuğçe Tayfur; babasıyla yaptığı düeti, albüm sürecini, eşini ve aileleriyle nasıl tanıştıklarını anlattı.

Müzik sizin için ne zaman başladı?

Tuğçe: Çok erken başlamış, annemin karnındayken. Tabii babamın şarkıcı olması da büyük etken oldu. İlkokul dönemlerimde beste yapmaya başladım. Hiç unutmuyorum bir şarkı yapıp babama vermiştim. Tabii ben de bir havalar, besteler yapıyorum diye. Babam bir gün otururken  “Öyle bir tane şarkı yapmakla besteci olunmaz. Tek bir kelimeden bile şarkı üretmen gerekiyor. Eğer sen şimdiden ‘besteciyim’ diyorsan vah vah” demişti. Ben de odama çekilip “vah vah” diye bir şarkı yapıp babamın karşısına çıkmıştım. Babam, “Tuğçe, hayal gücün baya geniş. Sende ışık var kızım,  devam et” demişti.

“Torpil geçiliyor” diyenler oluyor mu?

Tuğçe: Bu piyasada şanslı olmak çok önemli… Evet, dışarıdan torpil geçiliyor diye algılanabiliniyor. Babamın çok güzel bir lafı vardır; “Bir futbolcu da, bir de sanatçıda torpil olmaz” der. Çok haklı. Çünkü sesin ya vardır ya yoktur. Sanatta kesinlikle torpil olmaz. İnsanların duygularına hitap ediyorsunuz.  Müzik hayatıma küçük yaşta başladığım için çok memnunum.

kaynak: Akşam gazetesi
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×