Yeşil Kod Adlı Mahmut Yıldırım Öldü mü Soruları Gündemi Meşgul Ediyor.
Bir çok faili meçhul cinayetin sorumlusu olarak gösterilen Mahmut Yıldırım'ın öldüğü iddia edildi. Belçika'da ölen bir türkün ' Yeşil' olduğu iddia edildi. 'yeşil' le ilgili son iddialara göre Belçika'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Mahmut Yıldırım olduğu iddia edilen kişinin cenazesi Erzincan'da toprağa verildi.

 Belçika'da ölen bir Türk'ün çok sayıda faili meçhul cinayetle suçlanan 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'a ait olduğu öne sürüldü. Belçika'da bir internet sitesinde yer alan haberi Anadolu Ajansı aboneleriyle paylaştı. Cenazeye adının "Süleyman" olduğunu söyleyen bir kişi refakat etti.

Anadolu Ajansı'nın geçtiği habere göre, çok sayıda cinayetle anılan ve Belçika'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden kişinin "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım olduğu iddia edildi. Cenaze, Erzincan'da toprağa verildi.

Belçika'nın Verviers şehrinde tedavi gördüğü hastanede 3 Temmuz'da öldüğü belirtilen kişinin cenazesi, havayoluyla önce Kayseri'ye getirildi, buradan da karayoluyla Erzincan'a nakledildi.

Cenaze, Cami Kebir Camisinde öğleyin kılınan cenaze namazının ardından, aynı camide namazı kılınan iki cenaze ile Terzibaba Mezarlığı'na götürüldü. Söz konusu kişinin cenazesi, vatandaşların yardımıyla mezarlığa defnedildi.

Cenazeye refakat eden ve isminin "Süleyman" olduğunu söyleyen bir kişi, defin işlemlerini yürüttü. Tabutun başından ayrılmayan ve kendisini görüntüleyen basın mensuplarına zaman zaman tepki gösteren bu kişi, taziyeleri kabul etti. Defin işlemi sırasında, ölen kişinin başka bir yakınının olmadığı görüldü. Cami ve mezarlık çevresinde sivil polisler görev aldı.

Bu arada, cenaze nakil belgesinde, cenazenin Mahmut Özer'e ait olduğu, Erzincan 10.12.1953 doğumlu Özer'in annesinin adının Ayşe, babasının adının Ahmet, ölüm sebebinin "solunum sistemi tüberkülozu" olduğu bilgileri yer aldı.

Belçika'da bir internet sitesinde yer alan haberde, "Mahmut Özer adına düzenlenen kimlikle Belçika'nın Verviers şehrinde yaşayan 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'ın kanser tedavisi gördüğü hastanede cuma günü öldüğü" iddia edilmişti.

'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım kimdir?

Mahmut Yıldırım, kod adı: Yeşil ya da bilinen diğer adıyla Ahmet Demir (d. 1951 - Solhan, Bingöl) Zaza kökenli Türk Kontrgerilla.

Hayatı

1973'te Bingöl Genç İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görev aldı ve ilişki aynı yıl MİT Tatvan Bölge Müdürlüğü'ne tayin edildi.

Kasım 1975'te askerden geldikten sonra Millî Görüş hareketi içinde MİT adına çalıştı.

Yıldırım, Elazığ'da 1977'de Etibank Ferro Krom tesislerinde puantör olarak göreve başladı. İşlemleri 20938 sicil numarası üzerinden yapılıyordu.

Tam dört yıl sonra farklı bir göreve soyunup, farklı bir isimle anılmaya başladı. Operasyonlarda PKK’lı gibi giyinen Mahmut Yıldırım, güvenlik görevlilerince ayırt edilebilmek için ‘yeşil fular’ takıyordu. Abdullah Öcalan'ı öldürmek için gönderildikten 3 ay sonra öldürülmemesi için emir verilmiştir ve Yıldırım'ın buna isyanı üzerine vatan haini ilan edilmiştir, Daha sonra ülkeyi terkederek 1996'da Şam'da bulunduktan sonra tekrar kendisinden haber alınamamıştır.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×