En Güzel Cuma Mesajları Hazır! Uzun ve Kısa Cuma Mesajları Çok Özel!
Her gün mübarektir ama Cuma mesajlarının ve Cuma kutlamasının ayrı bir önemi olduğu gerçek. En güzel Cuma mesajlarını sizler için derledik ve uzun Cuma mesajları ile kısa Cuma mesajlarını sunarak istediğinizi seçme hakkı tanıdık. Resimli Cuma mesajları ile sosyal ağlarda sevdiklerinizin bu güzel gününü bir kez daha dile getirin. O halde en güzel Cuma mesajları ve anlamlı Cuma mesajları ile sizlere güzel bir kolaj yapalım

Genellikle Cuma namazı sonrası dilenen iyi dilekler, Müslüman aleminin kutlanan Cuma günü bazen güzel bir söz ile, bazen de güzel bir resim ile taçlanıyor. En güzel Cuma mesajlarına ne gerek var zaten her gün özel değil mi diyebilirsiniz ama bu insanların maneviyatını yükselten ve bu özel günü tekrar tekrar hatırlatan güzel bir dilek olarak sunuluyor. Sizlerde Facebook Cuma mesajlarınız ile ya da sevdiklerinize Whatsapp Cuma mesajlarını göndererek onların kalbinde bir kez daha yer bulup bu özel anı kutlayabilirsiniz.

 

*Rabbim, yarar getirmeyen bilgiden, korkmayan kalpten, duyulmayan duadan, doymak bilmeyen nefisten, açlıktan ki o kötü bir arkadaştır hıyanettenki o ne kötü sırdaştır tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, kocamaktan, ezel-i ömre döndürülmekten, deccal fitnesinden kötülüğünden, kabir azabından, hayatın ve ölümün fitnesinden Sana sığınırım.

 

*Ya Rabbi; sana açılan elleri, sana yönelen gönülleri, sana bükülen boyunları, sana yalvaran dilleri, ne olur boş çevirme. Hayırlı cumalar.

 

*Rabbim, yarar getirmeyen bilgiden, korkmayan kalpten, duyulmayan duadan, doymak bilmeyen nefisten, açlıktan ki o kötü bir arkadaştır hıyanettenki o ne kötü sırdaştır tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, kocamaktan, ezel-i ömre döndürülmekten, deccal fitnesinden kötülüğünden, kabir azabından, hayatın ve ölümün fitnesinden Sana sığınırım.

 

*Ya Rabbim! Bu mübarek cuma günün yüzüsuyu hürmetine biz aciz kulların ne derdi varsa, ne sıkıntısı varsa; dertlilere deva, hastalara şifa, borçlu kullarına edalar nasip et Ya Rabbim. Biz kulların dualarını kabul et. Amin. Hayırlı nurlu cumalar.

 

*Yüce Allah mübarek Cuma-ı şerif hürmetine hayatın şereflisini, rızkın bereketlisini, vücudun sıhhatlisini, ahlakın faziletlisini, evladın edeplisini nasip ve müesser eylesin.

 

*Bazı müminler cennete hasret yaşar. Bazı müminler de vardır ki cennet onları hasretle bekler. Cennetin hasrete beklediği müminlerden olmak duasıyla, hayırlı cumalar.

 

*Ettiğin her dua derdine deva, sağlığına şifa, gözüne nur, gönlüne huzur, ailene ve sevdiklerine huzur getirsin. Hayırlı cumalar dilerim.

 

*Yakınlık ne zamanla ne mekenla sınırlıdır.Eller Allah'a açıldığında akla ilk gelen sevilenlerdir.Aklımda yürüğimde ve duamdasınız.

 

*"Ey Rabbimiz! Bizi Sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de Sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibâdet usûllerimizi göster, tevbemizi kabul et. Zîrâ, tevbeleri çokça kabul eden ve çok merhametli olan ancak Sen"sin." (Bakara, 128) Alemlerin efendisine selatu selam(a.s.m) ile … Hayırlı Cumalarr Dua ie…

 

*Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle! İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle Ya Rabbim. Amin. Hayırlı Cumalar dilerim.


Cuma günü dini mesajlar ile ya da güzel sözler ile hatırlatmak ayrı bir heyecan olacaktır. Değişik ve farklı olanı arıyorsanız galerimiz kısmından bulabileceksiniz. Sizler için en güzel Cuma mesajlarını hazırladık bakalım sizler hangilerini beğenecek ve paylaşacaksınızMisafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×