Diyarbakır Bağlar Nevruz Parkında Nevruz Kutlamaları Başladı!
 Bu yıl Nevruz kutlamaları Diyarbakır’da başladı. Oldukça geniş güvenlik önlemleri dahilinde verilen izinde Diyarbakır Nevruz kutlamalarına girmek isteyenler 5 ayrı noktada polisler tarafından aranılan eğlencelerine başladı. Diyarbakır Nevruz etkinlikleri son hızla sürerken, Nevruz kutlamalarına katılan HDP eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ta bir konuşma yaptı.

Diyarbakır Nevruz kutlama alanı olarak ise bağlar'da bulunan Nevruz parkı olarak tercih edildi.

Diyarbakır'daki nevruz kutlamaları her yıl olduğu gibi bu yıl da merkez Bağlar İlçesi'nde bulunan Nevruz Parkı'nda bugün saat 10.00'dan itibaren kutlanmaya başladı. Bu yıl 'Direnerek kazanacağız', 'Özgür önderlik, özerk Kürdistan, Demokratik Türkiye' sloganıyla kutlanana nevruza katılmak için vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren alana gelirken, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü kentte ve Nevruz Parkı'nde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Edirne, Manisa, İzmir, Antalya, Kırıkkale gibi illerden takviye gelenlerin de aralarında olduğu 5205 polis kentte görevlendirilirken, kritik noktalara da zırhlı araçlarla polis ekipleri konuşlandırıldı. Nevruz Tertip Komitesi de yaklaşık 5 bin kişiyi güvenlik görevlisi olarak görevlendirdi. Polis, alana girenleri kurulan 5 ayrı arama noktasından tek tek arayarak girmelerine izin verdi. Bu arada başlarında Abdullah Öcalan fotoğraflarının bulunduğu şapka takanların alana alınmadığı görüldü.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×