Can Dündar Kimdir? Can Dündar Tutuklandımı? Mit Tırları Son Dakika Haberleri
 29 Mayıs günü Can Dündar yapmış olduğu haber ile bugün tutuklanma kararının oluşmasına neden oldu. Cumhuriyet Gazetesinde Mit Tırları adlı bir haber yaptı ve yayın haberi gelerek Can Dündar Türk Ceza Kanunu’nun 327, 330 ve 328 maddelerine göre Devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etmek, casusluk yapmak ve terör örgütünün propagandasını yapmak suçlarından soruşturma başlatıldı.

Recep Tayyip Erdoğan ise Ankara Cumhuriyetine başvuru yaparak Can Dündar hakkında iki kez ağırlaştırılmış müebbette ve aynı zamanda 42 yıl hapis talep etti.

İşte Erdoğan’ın yok dediği silahlar başlığı altında yaptığı haber ile ilgili soruşturma devam ediyor.

 Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili İrfan Fidan tarafından bugün ifade vermek üzere İstanbul Adliyesi'ne çağırılan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün sorgu işlemleri tamamlandı. İfade işlemleri yaklaşık 3 saat sürdü. Can Dündar ve Erdem Gül tutuklama talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi.

Can Dündar ve Erdem Gül, "Devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etme", "Siyasi ve askeri casusluk", "Gizli kalması gereken bilgileri açıklama",


"Terör örgütünün propagandasını yapmak" ile suçlandı.


Şüphelilerin sorguları İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği'nce gerçekleştirdi. Mahkeme iki şüpheliyi teröre yardım, casusluk ve devletin gizli bilgilerini ele geçirip yayınlama suçundan tutukladı.


Can Dündar Kimdir?

Can Dündar biyografisine baktığımızda 1961 yılı doğumlu araştırmacı gazeteci olan Can Dündar aynı zamanda belgesel yapımcısı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bugüne kadar birçok dergi ve gazetede çalışmış olan Can Dündar aldığı birçok ödül ile halka mal olan isimlerden biri.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×