Bayram Müjdesi Başbakandan Geldi. Arefe Günü Memurlar İdari İzinli Olacak!
Ramazan ayının ardından bayram için hazırlanan herkesin en çok merak ettiği arefe günü tatil mi sorusu cevaplandı. Bayram Tatili kaç gün sorusu aydınlığa kavuştu. Arefe günü de tatil ilan edilince bayram tatili 4 güne çıktı. Kamu çalışanlarına müjdeyi Başbakan Davutoğlu verdi. Davutoğlu'nun arefe gününün tatil olduğunu açıklamasının ardından binlerce kamu çalışanı tatil planları yapmaya başladı. Memurlar Ramazanın yorgunluğunu dinlenerek atacaklar.
 Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar Ramazan Bayramı arifesine denk gelen 16 Temmuz Perşembe günü idari izinli sayılacak.

 

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu 16 Temmuz Perşembe günü kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların yarım gün izinli sayılmasını ilişkin yazıyı imzaladı.

 Buna göre, gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede eleman bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanlar Ramazan Bayramı arifesi olan 16 Temmuz 2015 perşembe günü idari izinli olacak.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×