Öne Çıkanlar merkez bankası Fatih Sultan Mehmet Köprüsü çalışması kaç gün sürecek bu tarz benim bitti mi? bu tarz benim kim kazandı TÜMSİAD öğretmen atama branş sıralaması

Seçim sandık görevlilerin parası ne zaman yatacak? Sandık görevlilerin parası nereye yatacak?

7 Haziran gününde sandıkta görev yapanların parası geçtiğimiz seçimlere göre 1 hafta geç yatması bekleniyor. Hal böyle olunca sandıkta görevli olanlar paralarını 14-21 Haziran tarihleri arasında alabilecekler. Peki, sandık görevlileri parasını nasıl alacak derseniz paralar belirtilen hesaplara yatırılacak. Seçim ödeneğinden faydalanacak olanlar arasında sandıkta bire bir görev alanların dışında şoförler, hizmetliler, kâtipler ve bina sorumluları da yer alıyor. Ödemeler Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünün hesaplamaları doğrultusunda yapılacaktır.

Gelen yorumlarımız arasında 7 Haziran sandık seçim görevli ücretlilerin bayramdan sonra PTT şubelerinden paralarını alacakları mesaj olarak ulaşmış durumda.

Seçim çalışmasında görev almasına rağmen ücret alamayacak olanlarda var. Güvenlik kuvvetleri para alacak mı diye baktığımızda ise sandıkları korumak ve seçim güvenliğini sağlamak için yaptıkları görevden dolayı  seçim ödemelerinden seçimde görev alan diğer devlet görevlileri gibi faydalanamayacaklar. 

Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünün 31/12/2014 tarihli ve 11868 sayılı Genelgesine göre, aylık katsayı 01/01/2015 - 30/06/2015 döneminde geçerli olmak üzere (0,079308) olarak belirlenmiş bulunmaktadır. Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın 13/01/2015 tarih ve 2015/20 sayılı kararı üzerine 7 Haziran genel seçimlerinde görevlilere verilecek ücretler yukarıdaki madde üzerinde aşağıdaki şekilde belirlenmiştir: GÜNLÜK ÜCRET A) YÜKSEK SEÇİM KURULU-------TL -Baskan ve Üyeler 158,50 -Siyasi Parti Temsilcileri ve Birinci Derecede Sorumlu Görevliler  (Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı, Daire Başkanı) 79,00 - İkinci Derecede Sorumlu Görevliler (Şube Müdürü, BİM Müdürü, Ayniyat Saymanı, BİM Koordinatörü) 75,00 - Üçüncü Derecede Sorumlu Görevliler  (Şef, Çözümleyici, Programcı) 73,00 - Dördüncü Derecede Sorumlu Görevliler  (Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni, Memur) 70,00 -Şoför ve Hizmetliler 64,00 -Şoförler (Başka kurum personeli olup görevlendirilenler) 59,00 -Hizmetliler (Başka kurum personeli olup görevlendirilenler) 59,00 B) İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI -Başkanlar ve İl Seçim Kurulları Üyeleri 79,00 - İlçe Seçim Kurulları Üyeleri 64,00 - Seçmen Kütük Bürosu Müdürleri 75,00 - Seçmen Kütük Bürosu Zabıt Katipleri 70,00 - Seçmen Kütük Bürosu Hizmetlileri 64,00 - Askı Yeri Görevlileri 59,00 - Memurlar (Başka kurum personeli olup görevlendirilenler) 59,00 - Şoförler (Başka kurum personeli olup görevlendirilenler) 59,00 - Hizmetliler (Başka kurum personeli olup görevlendirilenler) 59,00 C) SANDIK KURULLARI - Başkan 73,00 - Üye 64,00 D) BİNA SORUMLULARI 73,00 Yine Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın 23/02/2015 tarih ve 2015/233 sayılı kararı üzerine 7 Haziran genel seçimlerinde görevlilere verilecek gündelikler şu şekilde belirlenmiştir: Sandık kurullarına yapılacak ödemeler: a) Kurs verilen sandık kurulu başkanlarına 3 (üç), b) Kurs verilmeyen sandık kurulu başkanlarına 2 (iki), c) Devlet memuru olan ve eğitim verilen üyeye 2 (iki), ç) Eğitim verilmeyen sandık kurulu memur üyeye 1 (bir), d) Siyasi parti üyelerine 1 (bir), gündelik ödenir. Bina sorumlularına yapılacak ödemeler: Bina sorumlularına 3 (üç) gündelik ödenecektir. Ancak bina sorumlularına ücret ödenebilmesi için en az 4 sandık kurulunun aynı binada görev ifa etmesi gerekmektedir. 4 sandıktan az olan yerlerde bina sorumlusu görevlendirilmeyecek ve ücret ödenmeyecektir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
birol kibar 5 yıl önce

Hep geriye doğru ilerliyoruz anlayan anlasın