TEOG Yerleştirme Sonuçları Açıklandı! TEOG Sonuç Sorgulama Sayfası MEB
 Uzun zamandır 1.3 milyon öğrencinin beklediği TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı. TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı mı diye günlerdir bekleyen öğrenciler hangi okula girmeye hak kazandıklarını artık MEB sayfasından tc numarası ile hemen öğrenebilecek. TEOG sonuç sorgulama sayfasından hangi Lise’ye girdiğinizi görün ve sizlerde hayallerinize bir adım daha yaklaşmış oluverin.

ğrenciler TEOG tercih sonuçlarını www.eba.gov.tr üzerinden ve e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden öğrenebilecekler.

Galatasaray lise,  Kabataş Lisesi mi ya da herhangi bir okul mu? Hayalleriniz ne ise puanlarınız ölçüsünde tercihlerinizi yaptınız ve TEOG sonuçlarının açıklanmasını beklediniz. İşte artık o gün geldi ve karşınızda. 2015 TEOG yerleştir e sonuçlar umarız yüzünüzü güldürür ve sizlerde güzel bir gelecek için yeni bir adım atmış olursunuz

Hemen merak edilen diğer bir konu ise tercihlerine yerleşemeyen öğrenciler için otomatik olarak açılan açık liseye yerleştirme yapılacak ama bunun yanı sıra boş kontenjan olması dahilinde nakiller yapılabilecek.

Esas nakil tercihleri ise yine 3 dönem şeklinde yapılacak

Öğrenci 25 tercihinden birine yerleşemezse sistem tarafından otomatik olarak açık liseye kaydedilecek. Ancak bu öğrenciler Bakanlığın belirleyeceği tarihlerde boş kontenjanlara nakil yapabilecek.

 

Yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları, 3 dönem halinde yapılacak. Buna göre, ilk nakil başvuruları, 17-21 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçları 24 Ağustos´ta açıklanacak. Nakil tercihlerinde 2. dönem başvuruları ise 24-28 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçlar 31 Ağustos´ta duyurulacak. 3. dönem yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları da 31 Ağustos-4 Eylül´de yapılacak ve sonuçlar 7 Eylül´de açıklanacak. 

 

Öte yandan, il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde TEOG nakil tercih başvuruları 7-10 Eylül´de alınacak ve sonuçları da 11 Eylül´de ilan edilecek.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×