TEOG  İptal Olan Soru Hangisi Olacak? TEOG YEP Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak - Yerleştirme Esas Puan
 TEOG ortak sınav sorularından birisi iptal olarak gibi duruyor ama hangisi? Yeni açılan TEOG sınav sorusu iptali şuan için hangisi olduğu bilinmiyor  ama bir soru için iptal davası açılıyor. TEOG sınav sorusunun bir tanesinin iptal olası bile birçok öğrencinin kaderini belirliyor olacak. Sınavlar bu kadar önemliyken TEOG iptal sorusu hangisi diye meraklanan öğrenciler şimdi ise TEOG YEP sonuçları ne zaman açıklanacak merak içinde bekliyor olacak. Yerleştirme esas puanı önemli olduğu için mahkeme kararı çok önemli olacaktır.

Sizler Hangi TEOG sorularının hatalı olduğunu düşünüyorsunuz? yanlış olan soruyu sizlerde yorumlarınız ile paylaşabilir ve TEOG sınav yorumlarını yapabilirsiniz

Yaklaşık 1 milyon 273 bin öğrenci liselere girişte kullanılacak YEP sonuçlarını beklerken, bakanlıktan son dakika açıklaması geldi. TEOG ortak sınavları kapsamındaki bir soruya dava açıldığından YEP sonuçları mahkeme kararının bekleneceği belirtilen açıklamada şöyle denildi:  
“Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlanmıştır. İş ve işlemler kılavuzda belirtilen takvim doğrultusunda yürütülmektedir. Kılavuzda, Yerleştirme Esas Puanların (YEP) 24 Haziran 2015 tarihinde ilan edileceği duyurulmuştu. Ancak süreç içerisinde 1 (bir) soruya açılan davaya ilişkin mahkeme kararı beklendiğinden, yerleştirmeye esas puanların açıklanması idari mahkeme kararı neticesi yapılacak.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
umut 3 yıl önce

ingilizce a kitapçığı 20. soru kesinlikle yanlış. iptali şart

Misafir Avatar
Miraç 3 yıl önce

İngilizce de soru iptal olacak

Misafir Avatar
pelin 3 yıl önce

ya o bir soru hangisi lütfen söylermisiniz? 1soru yüzündende açıklanmadı zaten

Misafir Avatar
Madur 3 yıl önce

i̇ngilizce 10.sorunun c ve d şıkkları iki cevabı da doğru. bunu d olarak kabul eden ve edilmesinde emeği geçen herkese hakkım haram olsun.!

Misafir Avatar
Zehra 3 yıl önce

i̇dair mahkemeye giden tek bir soru var o da virgül sorusu büyük ihtimalle iptal olacak soru o.