Okulların Yüzdelik Dilimleri 2015 / TEOG Lise Yüzdelik ve Başarıları
 Özellikle İstanbul okulların yüzdelik dilimleri ile Ankara okulların yüzdelik dilimleri 2015 en çok merak edilenlerin başında geliyor. TEOG lise yüzdelikleri ve başarıları önem arz ediyor. Okul tercihleri yapılırken öğrenciler kendi illerinde ki en iyi okullara girmek için yarışıyor olacak.  Meslek liseleri taban puanları ile Fen ve Anadolu liseleri Okulların Yüzdelik Dilimleri 2015 olarak sizlere sunuyoruz. Yep TEOG sonuçları açıklandı ve heyecanlı araştırmalar da başlamış oldu

Peki TEOG sonuçları öğrenildikten sonra şimdi ne olacak? Herkes merakla Okulların Yüzdelik Dilimlerini merak ediyor olacak ve özellikle Anadolu Lisesi taban puanları en çok araştırılanlardan olacak. TEOG yerleştirmede dikkat edileceklerin başında ise YEP puanları yani esas puanlar alıyor olacak okul tercih yaparken okulların yüzdelik dilimleri çok önemli olacak.

Tercih yaparken yüzdelik dilimlere göre tercih yapılır. Çünkü her sene puanlar değişir ama yüzdelik dilim çok değişmez

Google play de teog 2015 diye bir uygulama var gecen yılın taban puanları bu uygulamada. Ayrıca ücretli sürümünde yüzdelik dilimler de var.

Lise tercihleri TEOG yerleştirmeye esas puanlar ile yapılacak. Kısaca YEP adı verilen bu puan bilindiği üzere 29 Haziran'da açıklamıştı. Yine okul tercihleri yaparken, puanlardan daha çok yüzdelik dilimleri göz önüne alarak tercih yapacaksınız. TEOG yerleştirme sonuçları 14 Ağustos 2015 tarihinde açıklanacak ve yine aynı gün dolmayan yerler yani boş kontenjanlar da ilan edilecek.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×