Okul Tatili Uzatıldı! Okullar Ne Zaman Açılıyor! Başbakan Talimatı Verdi Kurban Bayramı Sonrasına Ertelendi ( 28 Eylül 2015)
  Günlerdir merak edilen okullar ne zaman açılacak sorusu bugün net olarak belirlendi. Başbalkan Davutoğlu Talimatı verdik ve Kurban bayramının girmesi nedeni ile okulları 28 Eylül pazartesi gününe erteledik dedi. Dolayısı ile Okul tatili uzadı mı diye merak edenler için net cevap geldi. Okullar ne zaman açılıyor ve Bayram Tatili nedeni ile okullar geç açılacak mı yanıtı da gelmiş oldu

Kurban Bayramı nedeni ile okulların geç açılması söz konusu olmuş ama kesin yanıt gelmemişti. Başbakan Ahmet Davutoğlu bayram tatili sonrasına okulları erteledi ve herkes rahat rahat bayram tatilini yapsın dedi.

 

 

2015 - 2016 Eğitim-Öğretim Yılı ne zaman başlıyor? Okullar ne zaman açılıyor?

"TELAFİSİ İÇİN TALİMAT VERDİM"

“Öngörülen planlama 14 Eylül’de okulların açılmasıydı ancak 24 Eylül’de yani bir hafta sonra, arifeyi de içine alırsak neredeyse bir hafta sonra, Kurban Bayramı tatiline giriyoruz. Kurban Bayramı da bu yıl tam hafta ortasına denk geliyor. Dolayısıyla bütün bir haftayı etkileyebiliyor. Bu sebeple turizm şirketlerimizin Kültür ve Turizm Bakanımıza bir başvurusu oldu, özellikle  geri dönüşler ve diğer konular da dahil olmak üzere, Kurban Bayramı sonrasına eğitim yılının başlaması için. Bu sene turizmde yaşanan daralmalara Şubat ayında tedbir almaya başlamıştık. Hem onlara bir teşvik ama onun kadar önemlisi Kurban Bayramı’nın da bütün öğrencilerimiz, görevli olan öğretmenlerimiz, başlamış olsa bir ilden bir ile gidecek olan öğretmenlerimizin de Kurban Bayramı’nı o ulviyet  içinde geçirebilmelerini teminen her iki bakanımıza da dün akşam talimat verdim ve okulların açılışını 28 Eylül Pazartesi gününe erteledik. Dolayısıyla bütün vatandaşlarımız huzurla Kurban Bayramı’nı idrak etsinler, yollarda bir göreve giderken bir de Kurban Bayramı’na dönerken trafik kazası gibi risklerle de kimse karşılaşmasın. Bir öğretmen olarak öğrencilerden, bu bayram hediyesinin gereğini yapmalarını ve o zamana kadar daha fazla kitap okumalarını istiyorum. Karar eğitimin temposunu veya mahiyetini, kapsamını etkilemeyecek. Milli Eğitim Bakanımıza ayrıca bu dönem içinde kayıp olacak günlerin ve derslerin telafisi için ayrı bir düzenleme yapma talimatını da verdik.”

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×