Öne Çıkanlar kızak kpss davası show tv bu tarz benim elenen isim 24-25 ocak final AÖF sonuçları atletico madrid

Öğretmen Atamaları Listesi! Öğretmen Ataması Olanlar Şimdi Ne Yapacak? Yeni Öğretmen Ataması Belgeleri Nelerdir?

Öğretmen atamaları yapıldı ve toplamda 37 bin yeni öğretmen iş başı yapmaya hazırlanıyor. Öğretmen atamaları listesi güncel olarak sunuldu peki şimdi yeni öğretmenler nereye başvuru yapacak ve hangi evrakları topluyor olacak. Yeni öğretmen ataması belgelerini sizler için araştırdık

Tüm gözler MEB sayfasına dönmüş ve Ağustos 2015 öğretmen ataması yapılsın diye bekleniyordu. Dolayısı ile artık bugün bilgi verdi ve öğretmenler yerleştirilmiş olduğu bölümleri ev okulları görmeye başladılar. Öğretmen atamaları tam listesi sonrasında kendi adını görenler ise yeni bir başlangıcı yapmak üzere meslek hayatına başlıyor olacak. Peki hangi evraklar gerekli ve yeni atanan öğretmenler nereye başvuru yapıyor olacak hemen bakalımÖğretmen Atama sonuç sorgulama sayfası tıklayınız


2015 öğretmen ataması belgeleri ve yapılması gerekenler

Atama kararnameleri, il milli eğitim müdürlüklerine internet ortamında gönderilecektir. Ataması yapılanların başvuruda belirtikleri elektronik posta adreslerine 7201 sayılı Tebligat Kanununa göre elektronik ortamda tebligat yapılacaktır. Tebligat, adayın elektronik adresine ulaştığı tarihi izleyen beşinci günün sonunda yapılmış sayılır. Adaylar, tebligatın yapılmış sayıldığı tarihten itibaren 657 sayılı Kanunun 62 nci ve 63 üncü maddelerinde belirtilen sürelerde göreve başlamak zorundadır. (Yani ikamet ettiği il'e atananlar ertesi gün, başka bir il'e atananlar ise 15 gün içinde, atandıkları yere gidip istenen belgeleri teslim etmelidir.)

- Tebligatı beklemeksizin göreve başlamak isteyen öğretmen adayları, atandıkları il milli eğitim müdürlüklerine istenilen belgelerle başvurmak suretiyle göreve başlayabilecektir.

ATAMASI YAPILANLARDAN İSTENEN BELGELER

a) Bu duyuruda başvuru esnasında isteneceği belirtilen belgeler, (Lisans diploması, yurtdışında okuyanlar için denklik belgeleri istenecek... Askerlik ve adli sicil için sadece beyan alınacak, belge istenmeyecek) b) Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (2 adet), c) Mal bildirimi (il milli eğitim müdürlüklerinden temin edilecektir), ç) Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği, d) Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu, e) Milli sporcular, yukarıdaki belgelerin yanında elektronik ortamda beyan ettikleri 12/05/2011 tarihli ve 27932 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Sporcu Belgesi Verilmesi Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 12/05/2011 tarihi ve sonrasında düzenlenen/denklik işlemleri yapılan milli sporcu belgesi/belgeleri veya kurumca onaylı örneği, f) Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmi yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi, g) Diğer kamu kurumlarında görev yapmakta olanlardan yetkililerce onaylanmış muvafakat belgesi (Ek-4/a yazı çerçevesinde alınan Ek-4/b muvafakat belgesi).

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.