KYK Burs Başvurusu 2016 Başladı Mı?  KYK Burs ve Kredi Başvurusu E- Devlet - 12 Ekim 2015
 Öğrencilerin üniversiteyi maddi anlamda daha rahat okumaları için tercih edilen KYK kredi ve burs başvuruları 2016 çok merak ediliyor.  Öğrenim bursu almak isteyenler için, illerinde bulunan KYK kredi ve burs başvuru merkezlerinden alımlar başlıyor olacak. Peki 2015 KYK kredi ve burs başvuruları ne zaman başlıyor olacak? Tüm detayları sizler için araştırdık.

2015-2016 eğitim yılı için yapılacak 2016 KYK burs hakkı için başvuru yapmak isteyen öğrenciler sorgulama yapmaya başladı.  Bu yıl ilk kez olarak KYK kredi ve burs başvuruları E – kayıt sistemi üzerinden de yapılıyor olacak. Dolayısı ile sizlerde başvurunuzu yaparken resmi web adresi olduğuna dikkat ediniz ve kimlik bilgilerinizi o şekilde vererek doğru bir başvuru yapmış oluverin.

Artık sizlerde KYK burs ve kredi başvuruları için sıraya girmenize ya da bulunduğunuz üniversiteye giderek kayıt yaptırmanıza gerek kalmayacak. Oturduğunuz yerden E- Devlet üzerinden yapabilecek ev başvuru sonrası sorgulamayı yani sonuçları da yine aynı adres üzerinden sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz.

E Devletten KYK kredi ve burs başvurusu nasıl yapılır?

Bunun için ilk olarak size bir E Devlet şifresi gerekiyor. Yok ise postaneden alarak sisteme dahil olabilirsiniz. Ekranı açtığınızda sorgulama kısmında aşağılara doğru zaten KYK burs ve kredi başvuru kısmını görüyor olacaksınız. Oradan belirtilen KYK başvuru formunu dolduracak ve sonrasında sonuçları bekliyor olacaksınız.

Belirlenen bilgilere göre KYK burs ücretlerini ise Ocak ayından itibaren almaya başlıyor olacaksınız. Konu hakkında detaylı olarak bilgiler geldikçe sondakika-haber.org sitesi olarak sizler ile paylaşmaya devam ediyor olacağız.

E Devlet sitesi üzerinden KYK burs başvurusunu kolaylıkla ve korkmadan yapabilirsiniz. Sadece girmiş olduğunuz sayfanın resmi sayfa olduğuna dikkat ediniz yeterli olacaktır. Bu adrese isterseniz https://www.turkiye.gov.tr/kyk-odenen-ogrenim-kredi-sorgu adresinden ulaşım sağlayarak ulaşabilirsiniz. Ekranı tam olarak görebilmeniz için bahsettiğimiz gibi siteye giriş yapmanız gerekiyor. Sonrasında ise Online KYK başvurusu yapabileceksiniz. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×