İftihar Belgesi Nedir? İftihar Belgesi Kimlere Verilir? Nasıl Hesaplanır?
Karnelerin alınması ile yanında verilecek olan iftihar belgesi nedir? iftihar belgesi kimlere verilir hemen bir inceleyim istedik. İftihar belgesi hesaplama için neler yapmak lazım ve  iftihar belgesi kaçıncı sınıfta veriliyor merak ediyor musunuz? O halde iftihar belgesi nedir ve  işe yarar hemen bir bakalım
yeni sistem belgelerden olan iftihar belgesi bir nevir onur belgesi gibi diyebiliriz.  

Birazdan İftihar belgesini detaylı olarak inceliyor olacağız. Sizlerde ne düşnüyorsunuz ve İftihar belgesi alıyor musunuz bizler ile paylaşabilirsiniz.

İftihar belgesi nedir? Kimlere verilir?

MADDE 53 – (1) İlkokul 4 üncü sınıf ile ortaokul ve imam-hatip ortaokullarının bütün sınıflarında puan ortalaması Türkçe dersinden  55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 olanlar "Teşekkür", 85.00 puan ve yukarı olanlar "Takdir" belgesi ile ödüllendirilir.

(2) İlköğretim kurumlarının tüm sınıflarında derslerindeki başarı durumuna bakılmaksızın;

  1. a) Ulusal ve uluslararası yarışmalara katılarak ilk beş dereceye giren,
  2. b) Çeşitli sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerde üstün başarı gösteren öğrenciler "İftihar Belgesi" ile ödüllendirilir.
  3. c) İftihar Belgesi, ilkokullarda sınıf öğretmeninin teklifi ve okul yönetiminin kararı doğrultusunda, ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında ise öğrenci davranışlarını değerlendirme kurulunca verilir.

ç) İftihar Belgesi, e-Okul sisteminin ilgili bölümüne işlenir. İlkokullarda okul yönetiminin olur tarih ve sayısı, ortaokullarda ise Öğrenci Davranışları Değerlendirme Kurulunun toplantı tarih ve karar numarası belgenin tarih ve numarası olarak kabul edilir.

(3) İftihar Belgesiyle ödüllendirilenler, özel olarak yapılacak bir toplantı veya törende diğer öğrencilere duyurulur. Bu öğrencilerin adları ve fotoğrafları okulun internet sayfasında yayınlanır ve uygun bir yere asılır. Teşekkür ve Takdir Belgesiyle ödüllendirilenlerin belgeleri, sınıf veya şube rehber öğretmeni tarafından karne ile birlikte öğrencilere verilir.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
melo 13 ay önce

ben 2. dönemi bitirdim ve 1. 2. dönem teşekkür belgesi aldım
ve 4. sınıfa gidiyorum

Misafir Avatar
Melek 2 yıl önce

Ben aldımm takdir belgemle

Misafir Avatar
kasım 2 yıl önce

ben yarışmaya falan katılmadım ama hep takdir aldım bana vermişler :D

Misafir Avatar
Dide 4 yıl önce

Süper