İftihar Belgesi Kimlere Verilir?
 Yeni sistem olan iftihar belgesi nedir? öğrencilerin bugün karşılaştığı ve iftihar belgesi bu yıl ilk defa veriliyor. Peki iftihar belgesi almak için ne yapmak gerekiyor. İftihar belgesi nedir ve nasıl alınır diye merak ediyorsanız yazımızdan bilgi alaibilirsiniz.


Okul yönetimi ve öğretmenlerin belirlediği İftihar belgesi oldukça ses getirdi. Yeni bir tebrik sistemi olan iftihar belgesi nedir ve nasıl alınıyor? Yeni iftihar belgesi öğrencilere hak etmesi durumunda okul yönetiminin izin vermesi ile belgesi düzenleniyor ve öğrenciye hediye ediliyor. Hem aile için hem de öğrenci için büyük bir onur belgesi olan iftihar belgesi sayılı öğrenciye verildiği için oldukça değerli olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın İftihar Belgesi hak kazanma

Ödüller ve ödüllerin verilmesi

MADDE 53 – (1) İlkokul 4 üncü sınıf ile ortaokul ve imam-hatip ortaokullarının bütün sınıflarında puan ortalaması Türkçe dersinden  55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 olanlar "Teşekkür", 85.00 puan ve yukarı olanlar "Takdir" belgesi ile ödüllendirilir.

(2) İlköğretim kurumlarının tüm sınıflarında derslerindeki başarı durumuna bakılmaksızın;

  1. a) Ulusal ve uluslararası yarışmalara katılarak ilk beş dereceye giren,
  2. b) Çeşitli sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerde üstün başarı gösteren öğrenciler "İftihar Belgesi" ile ödüllendirilir.
  3. c) İftihar Belgesi, ilkokullarda sınıf öğretmeninin teklifi ve okul yönetiminin kararı doğrultusunda, ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında ise öğrenci davranışlarını değerlendirme kurulunca verilir.

ç) İftihar Belgesi, e-Okul sisteminin ilgili bölümüne işlenir. İlkokullarda okul yönetiminin olur tarih ve sayısı, ortaokullarda ise Öğrenci Davranışları Değerlendirme Kurulunun toplantı tarih ve karar numarası belgenin tarih ve numarası olarak kabul edilir.

(3) İftihar Belgesiyle ödüllendirilenler, özel olarak yapılacak bir toplantı veya törende diğer öğrencilere duyurulur. Bu öğrencilerin adları ve fotoğrafları okulun internet sayfasında yayınlanır ve uygun bir yere asılır. Teşekkür ve Takdir Belgesiyle ödüllendirilenlerin belgeleri, sınıf veya şube rehber öğretmeni tarafından karne ile birlikte öğrencilere verilir.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Nazlı 10 ay önce

Eeee

Misafir Avatar
NEHİR 1 yıl önce

ortalamam 98.7769 iftihar belgesi alabilirmiyi̇m

Misafir Avatar
Sevgi 2 yıl önce

Ben bu sene taktir aldim iftiar belgesi vermediler

Misafir Avatar
Aleyna 2 yıl önce

Ben de İFTİHAR belgesi alıyorum. Ve TAKDİR belgesi alıcam.

Misafir Avatar
Aleyna 2 yıl önce

Ben de İFTİHAR belgesi alıyorum. Ve TAKDİR belgesi alıcam.

Misafir Avatar
Onur akın ünal 2 yıl önce

Ben teşekkür alıyorum iftihar belgesinde alıyorum

Misafir Avatar
Bende irim inşallah8 e vidiyorum ornek davranislarimda var yani takdir alucam 2 yıl önce

Bende alirim inşAllah 8 e vidiyorum ornek davranislarimda var yani takdir alicam insAllah verirler bide bi sorum olucak hic takdir alamayip bazen tesekkur alan biri alabilir mi bu belgeden

Misafir Avatar
karamsar boy 2 yıl önce

bizim okulda verilmedi verilmesi zorunlu mu