E - Okul Tercih Robotu Hizmetinizde! MEB TEOG Tercihleri İçin Farklı Sitelere Güvenilmesin Dedi
 MEB öğrencilerin işlerini kolaylaştırmak için MEB tercih robotu sunmaya başladı. Lise tercihleriniz için TEOG MEB tercih robotu sayesinde daha doğru tercih hakkı yapabileceksiniz. E okul tercih robotu ile sizlerde sistem üzerinden ulaşabileceksiniz MEB TEOG tercih robotuna resmi web adresi üzerinden ulaşabileceksiniz.

Bu yıl iki defa yapılacak olan 2015 MEB REOG tercih robotu ile kullanım yapabilirsiniz. Tercih edilen okulların yüzdelik dilimleri, türü ve öğretim şekli gibi bilgileri detaylı olarak inceleyebileceksiniz. İl ve ilçe okul yüzdelik oranlarını da yine görüntüleyebileceksiniz.

Yine bunların yanı sıra birçok dershane ve okullarda da TEOG tercih yapmanız için sizlere yardımcı olmak adına özel bölümler kurdu. Yapacağınız doğru tercih sizin iyi bir okula yerleşmenizi sağlıyor olacak. TEO sonuçları ile birikte açılan e okul tercih robotunu kullanmadan tercih yapmayınız.

Öğrenciler, tercih listesinde okulların yüzdelik dilimleri, türü, öğretim şekli, kontenjanı, yabancı dil ve pansiyon durumu gibi detaylı bilgileri de inceleyebilecek.

Bilinçli tercih yapılması için yönlendirme amacıyla hazırlanan robotun, öğrenciler için bağlayıcılığı bulunmuyor.

Öte yandan, öğrenci ve velilere danışmanlık hizmeti verilmesi amacıyla 81 ilde kurulacak tercih danışmanlığı komisyonlarındaki rehber öğretmenler, e-okuldaki tercih robotlarından yararlanacak.

- "web sitelerindeki tercih robotlarına itibar edilmesin"

Bakanlık yetkilileri, öğrencinin kimlik, adres ve iletişim bilgilerinin istendiği çeşitli web sitelerindeki tercih robotlarına itibar edilmemesi konusunda uyarıda bulundu.

Bu sitelerin istismara açık olduğuna işaret eden yetkililer, buraya verilen bilgilerin çocukların aleyhine durumlar oluşturabileceğini kaydetti.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×