Açığa Alınan Öğretmen Listesi? Hangi Öğretmenler Açığa Alındı? Mebbis Öğretmen Girişi İle Sorgulayın
 Paralel yapı örgütü ile alakası olmayan öğretmenler bile korku duymaya başladı. Açığa alınan öğretmenlerin listeleri merak edilenlerden biri old. Hangi öğretmenler açığa alındı ve açığa alınan öğretmen listesine nereden ulaşılabilir? Öğretmen haberleri detayımızda yer alacak. Mebbis öğretmen giriş ekranından yapılacak sorgu ile görevde olup olmadığınız anlaşılıyor olacak.

Görevden alınan öğretmen listesi tüm öğretmenler arasında merak edildi. Henüz açıklanmış böyle bir uzun bir liste yok ama kuşkuya düşenler kendisinin FETÖ örgütü ile uzaktan yakından alakası olmasa da kendi görevini teyit etmek gereği duruyor. Bunun için ise MEB adresinin Mebbis öğretmen giriş alanına giriş yaparak şu anda görevde olup olmadığını kontrol edebilir Açığa alınan öğretmenler için yapılacak işlemler ve incelemeler ise devam ediyor.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, CNN Türk'te yaptığı açıklamada, "Açığa alınan 22 bin öğretmen aramızdan ayıklanacak. Açığa alınan öğretmenlerle ilgili geriye dönüşle ilgili bir sürecin olacağına inanmıyorum" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin ,15 Temmuz darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturmada kapatılan okullardaki 138 bin öğrencinin devlet okullarına nakledileceğini açıkladı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Milli Eğitim Bakanlığı’nca, bakanlığa bağlı faaliyet gösteren ve “anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar”dan haklarında işlem başlatılan 523 özel okul ve 102 diğer eğitim kurumu olmak üzere toplam 626 kurum hakkında kapatma işlemi başlatılmıştı.

15 bin 200 personel açığa alındı; 21 bin öğretmenin lisansı iptal edildi

Milli Eğitim Bakanlığı'nda 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında 15 bin 200 personel açığa alınmasından sonra özel kurumlarda görevli 21 bin öğretmenin lisansı da iptal edilmişti.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×