2015 TEOG Puan Hesaplama Robotu! Doğru Puan TEOG Hesaplama
 Sizlerde TEOG puanlarını öğrendiniz ve şimdi puan hesaplama robotu şle hangi okullara girebileceğinizi mi merak ediyorsunuz? O halde sizler için TEOG Puan Hesaplama Robotu versiyonunu sunacak ve TEOG puan hesaplama robotunu nasıl kullanılır ve nasıl hesaplama yapılıyor anlatıyor olacağız. Milli Eğitim bakanlığının yapmış olduğu Liseye geçiş sınavlarından sonra puan hesaplama robotu TEOG kaderinizi sizlere gösteriyor olacak.

TEOG puan hesaplama ile sizlerde hangi okullara girebileceğinizi az çok tahmin edebilirsiniz. Elbette herkesin aklındaki okul bellidir ama bunun için sonuçların tam olarak açıklanmasını bekliyor olacaksınız. 2015 TEOG Puan Hesaplama Robotu ile yüzde 100 artık hesaplama yapabileceksiniz.

Özelikle Teog puan hesaplama yapmak için 6, 7, 8, sınıf başarı puanlarınızı da bilerek hesaplama yapmanız şarttır. Bunun sonrasında ise YEP puanınızı yanı esas puanlarınızı girerek hesaplama kısmına basacak ve hesaplamayı yapıyor olacaksınız.

 2015 TEOG Puan Hesaplama Robotu

TEOG puan hesaplama işlemi için doğru sayılarınızı ve 6., 7. ve 8. sınıf başarı puanlarınızı bilmeniz gerekmektedir. TEOG puan hesaplama için ilk yapmanız gereken Türkçe dersinden başlayarak 1. ve 2. dönem doğru yaptığınızı soru sayılarınızı giriniz. Daha sonra 6., 7. ve 8. sınıf Yerleştirmeye Esas Puanlarınızı (YEP) giriniz. Daha sonra Hesapla butonuna basarak TEOG puan hesaplamanızı tamamlayınız.

 

TEOG Sonuçları Öğrenme

2015 TEOG sonuçları herkesin beklediği tarih olan 9 Haziran yani bugün açıklandı. Peki sonuçlarınızı nasıl kontrol edeceksiniz?

 

TEOG sonuçlarına bakmak oldukça basit bir işlemdir. Öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi sitesine giriş yapmak durumundasınız. Daha sonra karşınıza gelen sayfada öğrencinin T.C. kimlik numarasını, ardından doğum tarihini girmelisiniz. Son işlem olarak size verilen güvenlik kodunu da girip tamam butonuna tıkladığınız takdirde öğrencinin TEOG sınav sonucuna ulaşmış olacaksınız.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×