2015 LYS Fen Sınav Soruları ve Cevapları 21 haziran Saat 16:00'de Açıklanacak - LYS Fen Puan hesaplama
 2015 LYS Fen Sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak diye birçok öğrenci heyecan ile bekliyor. elbete bu sınav soruları ve cevapları bir sonuç değil ama sınava girenler kendini az da olsa sınayacak ve puanlarını tahmin edebilecekler. dolayısı ile 2015 LYS Fen puan hesaplama robotları ile yarın sizlerde kaç puan aldığınızı ortalama olarak öğrenebilirsiniz. 2015 LYS Sınav soruları ve cevapları  yarın saat 16:00 itibari ile yayınlanacak.

Sınav sorularınızı tekrar çözerek kaç doğru çıkardığınıza bakabilir ve sonrasında ise 2015 LYS Fen puan ehsaplama robotları ile fikir edinebilirsiniz. umarız bu yıl sizin yılınız olur ve en iyi puanlar ile istediğiniz yeri kaznamanız kolaylaşabilir.

LYS Puan hesaplama robotu! 2015 LYS puanları hesaplanıyor. Peki bugün yapılan sınav sonrası  LYS puanı kaç. İşte LYS puan bilgileri. 2015 LYS puan hesaplama robotu ve tarihleri. 1 milyonun üzerinde öğrenci 12-13-20-21 Haziran 2015 tarihlerinde LYS sınava girecek. Öğrenciler LYS-1, LYS-2, LYS-3, LYS-4, LYS-5 puan türüne göre üniversite tercihlerini gerçekleştirecek.


Üniversite adaylarının girdiği Lisans Yerleştirme Sınavı’nın (LYS) fen bilimleri sınavı (LYS-2) gerçekleştirildi. 
Tek oturumda yapılan ve 135 dakika süren sınav, Türkiye’de 81 ilde aynı anda yapıldı. Sınavda, fizik, kimya ve biyoloji testleri yer aldı. Öğrencilere, ayrı kitapçıklardaki 30’ar soruluk testler için 45’er dakika süre verildi.
Sınav çıkışında Kimya sorularının zor olduğunu belirten öğrenciler, Geometri sorularının ise kolay olduğunu söyledi. Sınava giren öğrenciler ayrıca geçen hafta yapılan LYS-1 sınavına göre, LYS-2 sınavının daha kolay olduğunu belirtti.
Öğrenciler sınavda ter dökerken, aileler de okul önlerine çocuklarını bekledi. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×