Öne Çıkanlar sağlık çukur sağlık durumu İzmir evlilik teklifi TEOG Boş Kontenjan Nakil Tarihleri! Yerleştirmeye Esas Nakil Tercih Başvuruları

Kutlu Doğum Haftasında Okunacak Dualar Nelerdir?
 Mübarek günlerden biri olan Kutlu Doğum Haftası dualar ile anılmaya başlandı bile. Peki Kutlu Doğum haftasında hangi dualar okunur ve hangi ibadetler yapılır. Kutlu Doğum duaları kişiye elbette daha fazla manevi duygular yaşatacak ve bu güzel ve anlamlı günü doya doya yaşamalarını sağlıyor olacak. Sizler için Kutlu Doğum haftasında yapılacakları haberimizde derledik…

Kutlu Doğum Haftasında duşarınızı bol bol yapabilir ve peygamber Eefendimize gönderebilirsiniz.

İşte o mübarek haftalardan birisindeyiz.  Peygamber Efendimizin kutlu doğum günü haftasında hangi dualar okunur..


Sonsuz salât ve sınırsız selâm, Efendimiz Hz. Muhammed Aleyhi salatu vesselam üzrene olsunki onun zâtı, âyât-ı tenzîliyyenin mehbiti, ahlâkı ise Hazreti Kur’ân’dan ibaret idi.
“Seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik.”
(Enbiya Suresi, 107

EÛZÜ BİLLAHİ MİNE’Ş-ŞEYTANİ’R-RACÎM BİSMİLLAHİRRAHMANİRRRAHİM

Ya Rabbelalemin! Şu anda kapına geldik. Yüce divanına durduk, bütün kötülükleri bir tarafa bıraktık, bizleri yüce huzurundan boş geri çevirme Ya Rabbi ! Okumuş olduğumuz hatm-i şerifi; aşr-ı şerifleri ahsen surette kabul eyle.

Ya Rabbi !
Cemi hata ve kusurlardan salim eyle.

Ya Rabbi !
hasıl olan sevabı evvela Efendimiz Hz. Muhammed (Aleyhi salatu vesselam) mübarek, aziz, latifruh-ı tayyibelerine hediye eyledik kabul eyle.

Ya Rabbi !
İlk Peygamber Hz. Adem (a.s.) dan bu güne kadar gelip geçmiş her ne kadar peygamber varsa onların da ruhlarına hediye eyledik, lsâl eyle.

Ya Rabbi!
Kur’an-ı Kerim’i elden ele, dilden dile, gönülden gönüle bizlere kadar ulaştıran sahabe-i güzin, tabiin, tebe-i tabiin, Müfessirin ve muhaddisin’in ruhlarına hediye eyledik, isâI eyle.

Ya Rabbi !
Din, vatan, hak ve hakikat Uğuruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizin de ruhlarını meclisimizden haberdar eyle

Ya Rabbi !
Bu hatm-ı şerife (mevlid-I şerife) vesile olanların emellerini makbul, günahlarını mağfur, ticaretlerini “Len tebür” eyIe.
Her ne murat Ile okutmuşlarsa muratlarına naiI eyle

Ya Rabbi !
Bu aileden ahrete göçenlerin günahlarını affeyle, makamlarını cennet eyle. Efendimiz Hz. Muhammed (Aleyhi salatu vesselam) şefaatine nail eyle.

Ya Rabbi !
Uzaktan ve yakından gelip, şurada toplanan aziz din kardeşlerimizin de ölmüşlerine rahmet, geride kalanlarına sıhhat ve afiyet ihsan eyle.

Ya Rabbi !
Şu mübarek gecede: “Toprak altında çürümüş, isimleri unutulmuş, bir fatiha okuyacak kimsesi kalmamış müslüman kardeşlerimizin de taksiratlarını affeyle.

Ya Rabbi !
Yüce dinimize ve aziz vatanımıza göz diken dahili ve harici düşmanlarımıza fırsat vermeyip, onları islah eyle.

Ya Rabbi !
Islah olacak halleri yoksa onları KAHHAR ism-i şerifinle kahr u perişan eyle.

Ya Rabbi !
Ümmet-i Muhammed’in hasta kullarına şifalar, dertli kullarına devalar, borçlu kullarına hayırlı edalar ıhsan eyle.

Ya Rabbi !
Öbür alemde estaizu billah “ferikun fil cenneti ve ferikun fis seiyr” Cennet ve cehennem fırkaları ayrılacağı zaman bizleri cennet fırkasına dahil eyle.

Ya Rabbi !
Kuı-‘an-ı Kerim’in nurlu yolundan bizleri ayırma ya Rabbi! Onun ahkamını yaşayıp, tatbik edenlerden eyle.

Ya Rabbi !
Kıyamet gününe kadar baki kalacağını vaat ettiğin Din-i İslamı ülkemizde payidar eyle.

Ya Rabbi !
Namazı niyazı bırakan, içki ve kumarla evinin yolunu unutan, çeşit çeşit fenalıklara koyulan Müslüman kardeşlerimize de hidayetler nasip eyle.

Ya Rabbi !
Çocuklarımızı edepli, ahlaklı, faziletli, anasına, babasına, hocasına saygı gösteren, Allah’ına, peygamberine hürmet ve tazim edenlerden eyle.

Ya Rabbi !
Vatanına, milletine, din ve mukaddesatına gönülden bağlı olanlardan eyle.

Ya Rabbi !
Namazına-niyazına, ibadat u taatına devam edenlerden eyle.

Ya Rabbi !
Her türlü afetlerden, musibetlerden, hastalıklardan, tehlikelerden. zarar ve ziyanlardan bizleri hıfz u himaye eyle.

Ya Rabbi !
Hassaten günah hastalıklarından, haramlardan, ahlaksızlıklardan, yalandan, gıybetten, riyadan, hasetten ve kibirden muhafaza eyle.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.