Avrupa Birliği 7 Haziran seçimleriyle ilgili ne dedi? AB seçim sonuçlarını değerlendirdi!
Avrupa birliğinden seçim sonuçlarıyla ilgili yorum yaptı. Avrupa Birliği 7 Haziran seçimleriyle ilgili ne dedi? Türkiye'deki seçim tüm dünyada merakla izlendi. En son açıklama AB den geldi. Avrupa birliği seçim sonuçları için ne dedi? Katılımdan çok memnun kaldıklarını belirtti.
 Avrupa Birliği Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile Avrupa Komisyonu'nun komşuluk ve genişlemeden sorumlu üyesi Johannes Hahn ortak bir açıklama yayınladı. 
Açıklamada, "7 Haziran seçimlerinde yüzde 86'lık katılım oranının son derece yüksek" olduğunun altı çizildi ve bunun Türkiye'deki demokratik canlılığa işaret ettiği belirtildi.

Türkiye'nin önde gelen siyasi partilerinin Meclis'te temsil edilecegini ifade eden Mogherini ve Hahn, bundan sonra yumuşak bir geçiş dönemi ile yeni Meclis'in ve yeni hükümetin kurulmasını beklediklerini ifade etti. 

Yeni kurulacak hükümetle çalışmak için heyecan duyduklarını söyleyen AB yetkilileri, yeni dönemde AB-Türkiye işbirliğine ivme kazandıracak önemli bir fırsatın bulunduğunu da vurguladı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×