Gergedan böceği neden pahalı? Gergedan böceği nerede yaşar?
 Gergedan böceği neden pahalıdır ve en çok merak edilen gergedan böceği nerede yaşar sorunun yanıtını sizler için aradık. Gergedan böceği dövüşleri ve yine aynı zamanda çok konuşulmaya başlanan gergedan böceği fiyatlarını da yazımızda bulabilirsiniz.

Son birkaç gündür Gergadan böceği oldukça tavan yapmayı başardı ama peki Gergadan böceği neden pahalı ya da diğer bir deyiş ile Gergedan böceğinin pahalı olmasının nedeni nedir ve ne kadar bir fiyat değeri ile satılıyor. Gergedan böceği nerede yaşar diye baktığımızda genellikle sıcak iklimlerde yaşar ve aslında bilinen tersine her yıl ülkemizde de görülebilir. Gergedan böceği dövüşleri de uzun yıllar yapılmış ve hatta hala yapılmakta olan bir durumdur.

Gergadan böceğinin özellikleri arasında en güçlü böcek olması geliyor. Kendi ağırlığının 90 katı fazlasını taşıyabilir.

İznik’te oturan Yalçın Öztürk, evinde iftar vakti masasında, Latince adı ‘Oryctes Nasicornis’ olan ’Gergedan Böceği’ buldu. Öztürk, kabuğunda bulunan keratin maddesi kimya sanayii, kozmetik sanayii ve ilaç sanayisinde kullanılan ve bu nedenle değerli olan böceği İznik İlçe Tarım ve Hayvancılık Şube Müdürlüğü’ne teslim etme kararı aldı.

Böceğin yurt dışında özellikle uzak doğuda 90 bin dolara kadar fiyata ulaşabildiği yönündeki iddialarına ardından hemen her gün yurdun dört bir yanından gergedan böceği haberleri gelmeye başladı.

Sırasıyla Hakkari, Gölcük, Ankara, Erzurum, Amasya, Van, Bilecik, Karabük, Samsun ve Konya’da Gergedan böceği bulundu.

üzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Ömer Koçak, değerli olduğu öne sürülen "gergedan böceği"nin, bitki ve insanlara bir zararının olmadığını ve Türkiye'nin her yerinde görülebileceğini belirtti.

      

YYÜ Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Zooloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Koçak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gergedan böceğinin (Oryctes Nasicornis) Avrupa'nın en büyük böceği olduğunu ve Avrupa dışında Kuzey Afrika ile Türkiye, İran, Afganistan ve Pakistan'da da görüldüğünü söyledi.

      

Larvalarının doğada çürüyen bitkilerle beslendiğini, erginlerinin ise ilkbahardan sonbahara kadar gece saatlerinde uçtuğunu vurgulayan Koçak, şöyle konuştu:

      

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE GÖRÜLEBİLİR

"Gergedan böcekleri ergin dönemde beslenmez. Gerek larva, gerekse ergin dönemde insanlara karşı hiçbir zararı yoktur. Erkek bireydeki başın ön tarafında gergedan boynuzu gibi çıkıntı vardır. Bu çıkıntı dişilerde bulunmaz."

Gergedan böceklerinin fiyatı ise 90 bin olduğu onuluyor ama elbette henüz bu tam olarak bilinmiyor. Bir hayvana kim bu kadar parayı verir ve alıp ne yapar bilemiyoruz ma yine de bu haberi duyan birçok kişi bu hayvanın avına çıkmaya başladı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Burak 5 gün önce

Bende daha yeni buldum almak isteyen arasın 05468112876

Misafir Avatar
İnsan bu kadar aç güzlülük olmamalı herbir canlı hayvan doğada halı var aç güçlülük yapmayın o hayvanları serbest bırakın yoksa iflah olamazsınız 3 hafta önce

İnsan bu kadar aç güzlülük olmamalı herbir canlı hayvan doğada halı var aç güçlülük yapmayın o hayvanları serbest bırakın yoksa iflah olamazsınız

Misafir Avatar
Erdem 10 ay önce

Bende de gergedan böceği var almak isteyen 05424381619

Misafir Avatar
Sidar 10 ay önce

Bende çok var gerçekten alan varsa gelsin 05464010643

Misafir Avatar
Burhan 11 ay önce

Bende bu sabah buldum bahcede isteyen olursa satarim.

Misafir Avatar
Emir 11 ay önce

Gerçekten satan varmı bu böceği

Misafir Avatar
Ayhan 11 ay önce

Bedede bir gergedan böceği var boynuzlu5cm ilgilenenler 05372167790 ulaşabilir

Misafir Avatar
eymen 11 ay önce

Bendede var bir tane gergedan bocegi erkek cinsinden kütahya merkez 05066954092